Používané metody

Rozhodně NEdělám žádné psychologické testy, např. potřebné ke znovuzískání ŘP, zbrojního průkazu nebo k získání zaměstnání apod. Na to je potřeba obrátit se k jiným psychologům.

Základem je rozhovor, založený na empatii a bezpodmínečném přijetí, při konzultacích s rodinou využívám i prvky systemické rodinné trerapie.

Způsob práce individuálně přizpůsobuji Vašim potřebám a systému Vašich přesvědčení. Každému vyhovuje něco jiného, směs v různém poměru „přísad“, které se spolu vhodně doplňují.

NLP (Neurolingvistické programování) – vychází z toho, že myslíme v obrazech, představách, ke kterým přiřazujeme určitá slova, významy a pocity. Při práci využíváme především tento vnitřní jazyk mysli, také určité propojovací body na rukách nebo oční pohyby k tomu, abychom jejich prostřednictvím dosáhli žádaných výsledků.

Techniky emoční svobody – EFT (anglický název zní Emotional freedom techniques): jsou účinným spojením akupresury poklepem, hypnoterapie a NLP. Jinými slovy – současnou prací s psychikou, tělem a energetickým systémem člověka přináší EFT velmi účinnou, obvykle rychlou (pro někoho možná až překvapivě) a přitom trvalou úlevu. Možnosti využití – problémy duševní, tělesné i jiné, leckdy i tam, kde jiné metody nebyly úspěšné.

Správně zvolená slova otevírají dveře k pozitivním změnám. Klíčem je co možná nejpřesnější Vaše pojmenování pocitu, který během rozhovoru v bezpečném prostředí poradny cítíte, byť jste ho třeba doposud potlačovali. Jednoduchým jemným poklepem několika prsty na určité body na hlavě, trupu a ruce při současném oslovování určitého příznaku nebo negativního pocitu dochází k odstranění bloků, které dosud bránily změně k lepšímu. Já poklepávám na sebe, Vy také na sebe, jen v občasných emočně příliš zatěžujících chvílích poklepávám na body pod Vašimi klíčními kostmi já (s Vaším předchozím souhlasem). V případě potíží u malých dětí poklepáváte na ně, když Vám sedí na klíně.

EFT je „nástrojem“ pro toho, kdo je ochotný přistupovat aktivně ke svému zdraví, svému životu. Základní práci s EFT Vás během konzultace naučím, takže si pak můžete v případě potřeby pomoct i u jiného tématu sami, kdykoliv a kdekoliv. (A nemusíte zcela chápat princip fungování EFT, prostě tento „nástroj“ jenom nějakou dobu používejte. Vždyť taky hodně z nás neví, jak přesně funguje třeba tento počítač, přesto jej úspěšně používáme, že ano?)

Vytvoříme pro Vás vhodné pozitivní afirmace – kladné a co nejkonkrétnější výroky o sobě nebo svých přáních, formulované v přítomném čase, které si s příslušným pocitem opakujete pro sebe třebas i několikrát denně a postupně je během několika týdnů stále více a více cítíte jako pravdivé – a vidíte i hmatatelné výsledky.

Poselství Vaší nemoci kromě EFT můžeme „rozluštit“ a následně pročistit pomocí Meta-medicíny a techniky ACE (Advanced Clearing Energetics).

Můžu Vám nabídnout i jednotlivé dílčí metody – relaxaci, nácvik autogenního tréninku, nebo řízenou imaginaci. Přijdeme spolu na to, jaký jazyk lásky používáte (dle knihy „Pět jazyků lásky“) a jak se naučit jazyku lásky svého partnera/své partnerky.

Používám i prvky muzikoterapie – terapeutické harmonizující ladičky – aby Vaše negativní pocity mohly snadněji odcházet. Kdo vyzkoušel, pochvaluje si je… 🙂

K tomu všemu Vám doporučím, jakou knihu si přečíst (dyslektikům umožním pomocí NLP číst i rozsáhlé texty s nadšením). 🙂

 

Kontakt

Mgr. Petra Kolaříková

Mostní 4 (naproti přes ulici drogerii Teta, zvonek u prosklených dveří)
Přerov

tel. 603 747 859

info@eftprerov.cz

kontaktní formulář

mapa

Aktuality

STOP stav, kapacita naplněná. (stav stále trvá i k 10. 7. 2024)

Na stránky na facebooku. přidávám průběžně různé další inspirace, podívejte se 🙂

Informace

Mgr. Petra Kolaříková

psycholožka, EFT praktik adv., certifikovaný NLP praktik

Pracovní doba dle objednání
v rozmezí:
Pondělí - Pátek 8:30 - 18:00
(Pracuji i mimo provozovnu)

Tel. 603 747 859

Bez doporučení lékaře,
lze i anonymně.