Používané metody

Základem je rozhovor, založený na empatii a bezpodmínečném přijetí, při konzultacích s rodinou využívám i prvky systemické rodinné trerapie.

Způsob práce individuálně přizpůsobuji Vašim potřebám a systému Vašich přesvědčení. Každému vyhovuje něco jiného, směs v různém poměru „přísad“, které se spolu vhodně doplňují.

NLP (Neurolingvistické programování) – vychází z toho, že myslíme v obrazech, představách, ke kterým přiřazujeme určitá slova, významy a pocity. Při práci využíváme především tento vnitřní jazyk mysli, také určité propojovací body na rukách nebo oční pohyby k tomu, abychom jejich prostřednictvím dosáhli žádaných výsledků.

Techniky emoční svobody – EFT (anglický název zní Emotional freedom techniques): jsou účinným spojením akupresury poklepem, hypnoterapie a NLP. Jinými slovy – současnou prací s psychikou, tělem a energetickým systémem člověka přináší EFT velmi účinnou, obvykle rychlou (pro někoho možná až překvapivě) a přitom trvalou úlevu. Možnosti využití – problémy duševní, tělesné i jiné, leckdy i tam, kde jiné metody nebyly úspěšné.

Správně zvolená slova otevírají dveře k pozitivním změnám. Klíčem je co možná nejpřesnější Vaše pojmenování pocitu, který během rozhovoru v bezpečném prostředí poradny cítíte, byť jste ho třeba doposud potlačovali. Jednoduchým jemným poklepem několika prsty na určité body na hlavě, trupu a ruce při současném oslovování určitého příznaku nebo negativního pocitu dochází k odstranění bloků, které dosud bránily změně k lepšímu. Já poklepávám na sebe, Vy také na sebe, jen v občasných emočně příliš zatěžujících chvílích poklepávám na body pod Vašimi klíčními kostmi já (s Vaším předchozím souhlasem). V případě potíží u malých dětí poklepáváte na ně, když Vám sedí na klíně.

EFT je „nástrojem“ pro toho, kdo je ochotný přistupovat aktivně ke svému zdraví, svému životu. Základní práci s EFT Vás během konzultace naučím, takže si pak můžete v případě potřeby pomoct i u jiného tématu sami, kdykoliv a kdekoliv. (A nemusíte zcela chápat princip fungování EFT, prostě tento „nástroj“ jenom nějakou dobu používejte. Vždyť taky hodně z nás neví, jak přesně funguje třeba tento počítač, přesto jej úspěšně používáme, že ano?)

Vytvoříme pro Vás vhodné pozitivní afirmace – kladné a co nejkonkrétnější výroky o sobě nebo svých přáních, formulované v přítomném čase, které si s příslušným pocitem opakujete pro sebe třebas i několikrát denně a postupně je během několika týdnů stále více a více cítíte jako pravdivé – a vidíte i hmatatelné výsledky.

Poselství Vaší nemoci kromě EFT můžeme „rozluštit“ a následně pročistit pomocí Meta-medicíny a techniky ACE (Advanced Clearing Energetics).

Můžu Vám nabídnout i jednotlivé dílčí metody – relaxaci, nácvik autogenního tréninku, nebo řízenou imaginaci. Přijdeme spolu na to, jaký jazyk lásky používáte (dle knihy „Pět jazyků lásky“) a jak se naučit jazyku lásky svého partnera/své partnerky.

K tomu všemu Vám doporučím, jakou knihu si přečíst (dyslektikům umožním pomocí NLP číst i rozsáhlé texty s nadšením). 🙂

 

Kontakt

Mgr. Petra Kolaříková

Mostní 4 (naproti přes ulici drogerii Teta, zvonek u prosklených dveří)
Přerov

tel. 603 747 859

info@eftprerov.cz

kontaktní formulář

mapa

Aktuality

Od začátku dynamického roku 2019 se prostor pro nové klienty ještě více zaplnil, takže Vám termín prvního setkání nabídnu obvykle až za pár týdnů. Odpolední termíny jsou prakticky obsazené. Ale „štěstí“ přeje připraveným… 🙂

Nově používám i prvky muzikoterapie – terapeutické harmonizující ladičky – aby Vaše negativní pocity mohly snadněji odcházet. Kdo vyzkoušel, pochvaluje si je… 🙂

Na stránky na facebooku. přidávám průběžně různé další inspirace, podívejte se 🙂

Informace

Mgr. Petra Kolaříková

psycholožka, EFT praktik adv., certifikovaný NLP praktik

Pracovní doba dle objednání
v rozmezí:
Pondělí - Pátek 8:30 - 18:00
(Pracuji i mimo provozovnu)

Tel. 603 747 859

Bez doporučení lékaře,
lze i anonymně.