Co Vás u mě čeká

STOP stav, kapacita naplněná. (stav stále trvá i k 10. 7. 2024)

Rozhodně NEdělám žádné psychologické testy, např. potřebné ke znovuzískání ŘP, zbrojního průkazu nebo k získání zaměstnání apod. Na to je potřeba obrátit se na jiné psychology.

Vycházím z toho, že každý z nás jsme odborníkem na vlastní život, tedy i Vy. Samozřejmě, i odborníci se přece občas zaseknou, jsou „s rozumem v koncích“, možná přímo ve slepé uličce – a proto se jdou poradit s jiným odborníkem. Chyby a neúspěchy jsou příležitostí se něco nového naučit, něco pozměnit a patří tedy k procesu učení, k životu.

Mým cílem je podpořit Váš rozvoj, pochopit Vaše pohnutky a usnadnit Vám samotným pochopení a přijetí sebe sama se vším všudy. Mým záměrem je Vás inspirovat a podporovat, abyste plně využili a dále rozvíjeli svůj potenciál, abyste uvěřili, že svou situaci zvládnete a najdete vhodné řešení.

V Poradně pro život nejde o Vaše pasivní podrobení se nějaké metodě, Vaše vlastní aktivita ve spolupráci se mnou Vás může účinněji dovést k požadovanému cíli (tělesnému, duševnímu zdraví, zdravému vztahu…).

Po vzájemném seznámení si upřesníme, co pro Vás můžu udělat, co Vás ke mně přivádí, jaká máte očekávání ohledně konzultace. Vy jste ten, kdo obrazně řečeno určuje směr cesty a rychlost, jakou se po ní vydáme. Někdo ji ujde najednou, někdo potřebuje zastávky na vydýchání, na přivyknutí si průběžným změnám. Obojí je možné. Já Vás při tom všem doprovázím, abyste nešli sami. Nemůžu Vás dovést někam, kde ještě nejste připraveni být.

Někdo potřebuje určitý čas, aby se otevřel cizímu člověku (i sám sobě), někdo se cítí se mnou natolik dobře, že se mi záhy svěří s důvěrou. Můžete mi tak sdělit na začátku jen určitou část nebo rovnou celý „příběh“, pokud budete chtít.

Sdělené informace považuji za důvěrné.

Můžeme se zabývat pouze aktuálním příznakem nebo (ještě lépe) se na něj můžeme podívat jako na odkaz, který nás navede k patřičným souvislostem. Občas se může zdát, že události v minulosti, které se Vám jaksi nečekaně samy vybavily, přece nesouvisejí s Vašimi současnými potížemi. Ukazuje se ovšem, že s sebou z dřívějška nosíme menší či větší břemena pocitů a přesvědčení o sobě, kterých se mnohdy nevědomě držíme, a přitom si jimi omezujeme současný život. Leckdy cítíme např. smutek nebo strach a ještě navíc jsme kvůli tomu na sebe naštvaní, že se z toho pořád nedokážeme dostat – čímž si přidáváme další závaží. Stydíme se za své problémy, nechce se nám o nich mluvit, bojíme se, aby se o nich někdo další nedozvěděl. Při otevřenosti a upřímnosti k sobě samému spolu během jedné či více konzultací najdeme a postupně zpracujeme příčinu Vašeho problému.

Předem si už můžete sami sepsat seznam Vašich těžkostí, důležité momenty Vašeho dosavadního života např. zdravotní, osobního vývoje apod., vč. nemocí v rodině. Není to podmínkou, ovšem může Vám to usnadnit hledání souvislostí během konzultace.

Mým záměrem je pracovat během rozhovoru s Vašimi pocity jemně, přesto je přirozené a v pořádku, když s sebou uvolnění občas přinese i slzy, třeba dosud skrývané. (Papírové kapesníčky mám pro tento případ pro Vás nachystané.) Stejně tak je přirozené, když svůj posun zvládnete beze slz.

Někdy může stačit i jedna konzultace pro výraznější změnu či přímo úplnou úlevu (viz Ukázky z praxe). Obvyklé jsou ovšem minimálně tři konzultace, u většiny spletitých témat více. To záleží i na Vaší „zralosti“ – připravenosti ke konečnému puštění problému. Protože i chtěná změna k lepšímu ve Vás může vyvolávat nejistotu a potřebujete si na ni přivyknout, přijmout ji bez obav. („Současný stav se mi sice nelíbí, ale znám ho, je to jistota, jsou to zajeté koleje. A nevím, jaká bude další cesta, když teď přehodím výhybku.“)

Důvodem pro více konzultací je to, že považuju za velmi důležité najít sám k sobě bezpodmínečnou lásku. S ní se emoce rozpouštějí rychleji. Jenže protože naši rodiče to dělali jen tak nejlíp, jak uměli, nedostali k nám ani k sobě návod, mnohdy se sami neměli rádi, nedokázali nám svou lásku k nám předat tak, abychom ji cítili. A nepřijde mi logické snažit se dostat do sebe lásku v dospělosti, když jsme ji postrádali jako děti a dospívající. Proto obvykle jdeme při práci co nejdál to jde, chybějící lásku doplníme a pak platí i to, že nikdy není pozdě na to, prožít hezké dětství. Taková cesta k sobě, zejména když jsme z bezpečnostních důvodů zvyklí mít své srdce obrněné, nebývá obvykle rychlá, zato však více než potřebná. Změnou programů z minulosti změníte svou přítomnost a tím i budoucnost.

Zavedla jsem jako standard nabídku na závěrečné obejmutí. Můžete odmítnout, pokud Vám tento krok nesedí. Můžete vyzkoušet, jaké to pro Vás bude. A můžete si to mé obejmutí od srdce užít. Je to jen další projev mého bezpodmínečného přijetí Vás, jako skvělého člověka. Možná Vám něco takového už dlouho scházelo.

Když spolu pracujeme na Vašich těžkostech a dosavadních vnitřních konfliktech, dokážete se dříve či později projevovat ve shodě sami se sebou, cítíte, že se máte rádi a přijímáte se se vším všudy, cítíte, že jste skvělá holka/ženská, skvělý kluk/muž/chlap. Snadněji dokážete vnímat okolí s pochopením, beze strachu z neznámého, dokážete si užívat života, prosadit se a nestavět přitom svou svobodu na nesvobodě druhého.

Pokud potřebujete dopravně-psychologické vyšetření, najdete svého odborníka zde

 

Kontakt

Mgr. Petra Kolaříková

Mostní 4 (naproti přes ulici drogerii Teta, zvonek u prosklených dveří)
Přerov

tel. 603 747 859

info@eftprerov.cz

kontaktní formulář

mapa

Aktuality

STOP stav, kapacita naplněná. (stav stále trvá i k 10. 7. 2024)

Na stránky na facebooku. přidávám průběžně různé další inspirace, podívejte se 🙂

Informace

Mgr. Petra Kolaříková

psycholožka, EFT praktik adv., certifikovaný NLP praktik

Pracovní doba dle objednání
v rozmezí:
Pondělí - Pátek 8:30 - 18:00
(Pracuji i mimo provozovnu)

Tel. 603 747 859

Bez doporučení lékaře,
lze i anonymně.